Sól

Jedyne czego pragniemy, to świadczyć o Tym, który daje nam życie. „Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (Dz 17, 28a).

Kochani, mój Mąż od paru lat chodził z pomysłem na 12-tu. Miejsce, do którego Was zapraszamy, nie jest jakimś naglym zrywem, ale powstawało długo najpierw w myślach i sercu Maćka, później kolejnych osób, z którymi spotykaliśmy się na naszej drodze.

Nie chcemy, żeby to był kolejny portal informacyjny, miejsce, w którym będziemy koncentrować się wokół lansowanych w mediach tematów. Nie chcemy też w żaden sposób być komentatorami wydarzeń, którymi żyje aktualnie świat. Tym bardziej nie chcemy głosić jakichś swoich nauk, modnych dziś konferencji itp.

Jedyne czego pragniemy, to świadczyć o Tym, Który daje nam życie. „Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (Dz 17, 28a).

12-tu to miejsce, w którym będziecie mogli spotkać nas czyli 12 osób, które żyją w różnych miejscach, są różnego stanu i mają bardzo różne doświadczenia życiowe. Chcemy dzielić się z Wami tym, jak w naszej codzienności doświadczamy Bożej obecności. Każdy w innym zakątku świata, wśród innych ludzi, innych problemów i radości.

Dwanaście osób, których teksty tu znajdziecie to: Anna Biedroń, s. Alicja Kaszczuk, Grzegorz Kiciński, Michael Kotso, o. Agostino Lewandowski, o. Krzysztof Pałys, Helena Pyz, Alina Sikorska, Maciej Sikorski, Kamil Syc, ks. Mirek Tosza i Roman Zięba.

Technicznie pomagają nam Szymon Helbin i Bartosz Mierzwa.

12-tu to malutki fragment Dziejów Apostolskich XXI wieku. Piszemy je naszym życiem pragnąc naśladować tych, którzy przed nami bieg ukończyli i wiary ustrzegli.

Jan Paweł II w encyklice „Redemptoris missio” przypomina nam, że wszyscy wierzący jesteśmy wezwani do misji powszechnej, która wyraża się w różnych formach i zadaniach. Jedni wyjeżdżają służyć na drugi koniec świata, inni zostają, by świadczyć o Bogu w najbliższym otoczeniu, jeszcze inni modlą się i poszczą za nich, inni wspierają materialnie. Tak wygląda nasza misja powszechna i do takiej bardziej wyrazistej jej formy, do jej ożywienia i praktykowania zapraszamy Was wszystkich.

Jeżeli zechcecie nam towarzyszyć, razem stworzymy wspólnotę, w której będziemy dla siebie wzajemnie wsparciem i zachętą, i solą dla świata.

ZAPRASZAMY!